TOP OFF

Sojusz s8

Ogłoszenie

żeby uzyskać pełny dostęp do forum należy napisać do Marcellus1979 lub Skui w grze: nick z forum oraz sojusz

#1 2007-10-30 18:48:32

cq74

Off Player

Zarejestrowany: 2007-10-16
Posty: 122
Punktów :   

TOP DEFF

Yo BROS
Ja w kwestii formalnej jako, ze w sojuszu jest tak ze ktos atakuje i ktos broni a ze atak jest lepszy jak jest liczniejszy moze powoli moznaby pomyslec o pewnym podziale na czlonkow rozwijajach sie defensywnie i ofensywnie. Wiadomo stacjonarnie defy sa dobre chociaz przed wiekszymi atakami nic za bardzo nie daja z drugiej strony zabieraja zarelko offowym jednostkom.  Zatem jako pierwszy chcialem sie oglosic ze mimo bycia w Top OFF chce robic deffa bo mina najezdzcy zaskoczonego defem jest mi milsza niz odwrotnie

Tak czy siak jeszcze jakas chwile pofarmie a potem w ciszy i znoju bede budowac wojo defowe coby w przyszlosci bronic naszych ziem

a tak mnie naszlo

Offline

 

#2 2007-10-30 18:48:47

cq74

Off Player

Zarejestrowany: 2007-10-16
Posty: 122
Punktów :   

Re: TOP DEFF

hehe zapomnialem

Offline

 

#3 2007-10-30 19:15:51

gracz2007

Off Player

Zarejestrowany: 2007-10-14
Posty: 66
Punktów :   

Re: TOP DEFF

Temat ciekawy moim zdaniem bo choć nazywamy się Top OFF to zagadnienie stawiania DEF-a jest bardzo ważne moim zdaniem, może wreszcie rozwinie się dyskusja na ten temat. Bo na razie jak jest temat stawiania DEF-a to zawsze jest problem. Powinniśmy odgórnie ustalić, że każdy z graczy powinien mieć określoną ilość jednostek def i jakich (germanie-oszczepy, galowie-falanga, rzymianie-pretorianie).  I najważniejsze koordynacja i kierowanie. Trzeba to dopracować!

Offline

 

#4 2007-10-30 21:19:07

Wojtek1974

Off Player

Zarejestrowany: 2007-10-14
Posty: 191
Punktów :   

Re: TOP DEFF

Jako koordynator def czuję się zobowiązany zabrać głos. Proponuję sprawę rozwiązać procentowo. Jeśli CQ74 chce skupić się na defie - ok jego sprawa. Ale ogólnie powinno być tak, że 30% jednostek stanowią jednostki def, mogące zostać użyte podczas ewentulanego ataku do postawienia defa właśnie. I tak germanin na 200 toporów niech ma 100 oszczepów, a na 200 rycerzy, 100 paladynów. Rzymianin podobnie: na 200 centków lub legionów, 100 pretków, końmi rzymskimi raczej defa stawiać nie będziemy, są na to za drogie (więc liczmy, że na każde 200 koni niezależnie których - oprócz zwiadów oczywiście - też należy mieć 100 pretków). Gal - na 200 mieczy 100 falang, na 200 gromów 100 druidów. Proponuję innych graczy o wypowiedzenie się w tej kwestii. Jeśli większość z nas uzna to rozwiązanie za dobre poda się je jako oficjalny komunikat.

Offline

 

#5 2007-10-30 21:52:43

gracz2007

Off Player

Zarejestrowany: 2007-10-14
Posty: 66
Punktów :   

Re: TOP DEFF

Tu nie chodzi w tej chwili żeby określić jakieś ilości, tylko o całokształt. O to np. że ktoś wysyła jednostki ale zapomina o dosyłaniu zboża, o to że nie wiemy na co możemy liczyć - teksty typu wyłajcie def-a do osady xxx są fajne ale czy skuteczne. Jak przeciwnik atakuje co kilka godzin to będzie wybijał towarzystwo. Potrzebne jest zarządzanie tym wszystkim. Podkreślam _zarządzanie_. Przy atakach zresztą też. Wszyscy chyba zauważyli te bezsensowne ataki na nyrusek1164. Popatrzcie na mapę tam jest wiele osad z sojuszy TMF bardzo blisko siebie. Żeby to rozbić  to trzeba było wysłać ataki które dojdą na miejsce dokładnie o tej same porze do kilku różnych osad.
Dobra, pewnie znowu nikt mi nie odpowie i każdy będzie robił swoje.
  - dobra CQ74 niedługo wykupie prawa autorskie.

Offline

 

#6 2007-10-30 22:08:33

markizjon

TOP OFF (S)

Zarejestrowany: 2007-10-14
Posty: 214
Punktów :   

Re: TOP DEFF

ja przypomnę teraz jakiś mój dzisiejszy post, skoro i tak jak nas ktoś nęka to teoretycznie WY mu odpłacicie, dlatego chciałbym by na razie akademia tworzyła sobie def by bronić się przed najeźdźcami którzy myślą że jak akademia to cieniasy. ja na pewno postawię na def, bo w końcu mam ambasadę i zniszczenie jej oznacza zniszczenie "formalne" akademii

Offline

 

#7 2007-10-30 23:12:09

Wojtek1974

Off Player

Zarejestrowany: 2007-10-14
Posty: 191
Punktów :   

Re: TOP DEFF

Jeśli chodzi o ataki na NYrusek1164, owszem rozbiły się, ale pokazały nam, żeby na przyszłość uważać na tych graczy, a poza tym z pewnością przetrzebiły trochę wojska sojuszu tmf, jeśli chodzi o zgranie - proponuję małe manewry: wysłanie ataków do 10 różnych osad o tym samym co do sekundy czasie. Przy czym nie będzie tu chodzić o siłę tych ataków, lecz o zgranie w czasie.

Offline

 

#8 2007-10-30 23:23:22

Wojtek1974

Off Player

Zarejestrowany: 2007-10-14
Posty: 191
Punktów :   

Re: TOP DEFF

gracz2007 napisał:

Tu nie chodzi w tej chwili żeby określić jakieś ilości, tylko o całokształt. O to np. że ktoś wysyła jednostki ale zapomina o dosyłaniu zboża, o to że nie wiemy na co możemy liczyć - teksty typu wyłajcie def-a do osady xxx są fajne ale czy skuteczne. Jak przeciwnik atakuje co kilka godzin to będzie wybijał towarzystwo. Potrzebne jest zarządzanie tym wszystkim. Podkreślam _zarządzanie_..

Moim zdaniem należy zacząć właśnie od ustalenia ilości. Jeśli każdy gracz zostanie zobligowany do tego, że co trzecia jego jednostka jest jednostką def, wtedy na hasło: stawiamy defa w wiosce Chałupy (coords: xx|yy), godzina 00:00:00 dnia 01.01.2008 (wtorek) natychmiast po odebraniu tej wiadomości będzie wiedział co ma robić: jeśli jednostki zdążą na wyznaczony termin, to wysłać wraz zapasem żywności na dobę, jeśli nie to napisać do nadawcy czy jest sens stawiać defa później. Przy czym bardzo ważne: po wysłaniu defa należy napisać do nadawcy wiadomości, że posłało się tyle a tyle jednostek, żeby w razie czego rozbudować spichlerz. W tej kwestii również proponuję przeprowadzić manewry.

Offline

 

#9 2007-10-31 07:47:50

Camillus

Off Player

9819980
Skąd: Katowice
Zarejestrowany: 2007-10-10
Posty: 97
Punktów :   

Re: TOP DEFF

ja na pszykład stawiam na off 90% a 10 % def ale po osiągnięciu paru celów zacznę robić defa do tego stopnia żeby był około 40% , budujcie wojska jak chcecie tak zeby był i off i def w zbliżonych ilościach takie jest moje zdanie

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.pl